Pierwszy ODIN w Polsce na wozie AZAF

Firma Pawlaki Pro Audio zrealizowała pierwszą w Polsce dostawę systemu interkomowego RTS opartego na nowej matrycy ODIN,  przeznaczoną na rynek produkcji TV, a pierwszym użytkownikiem tego fantastycznego systemu w Polsce została firma AZAF Sp. z o.o.

Spółka AZAF jest jedną z najbardziej znanych i renomowanych firm specjalizujących się we wynajmie urządzeń na potrzeby obsługi planów filmowych i produkcji TV. W czerwcu firma odebrała nowy wóz produckyjny zbudowany w technice modułowej.

Zabudowę wozu zrealizował Studiotech Poland wg koncepcji i projektu Jacka Markowskiego (AZAF). To właśnie na tym wozie została zainstalowana i uruchomiona przez Pawlaki Pro Audio pierwsza w Polsce matryca ODIN.

Pierwotny projekt zakładał wykorzystanie kompaktowej matrycy RTS poprzedniej generacji (Zeus III). W marcu podczas Broadcast Innovation Day Jacek Markowski zaprosił nas na konsultacje, z których wynikało, że system audio na wozie będzie oparty o sieć Dante.

Przedstawiona przez nas koncepcja systemu interkomowego opartego na matrycy ODIN, wykorzystujacego technologię Omneo (Dante + OCA), została zaakceptowana, a firma Pawlaki Pro Audio została zaproszona do współpracy w zakresie dostawy i uruchomienia systemu interkomowego na budowanym wówczas wozie AZAF.

Naszą propozycję Jacek Markowski skomentował krótko: „To rozwiązanie zagwarantuje nam nowoczesność i elastyczność, co wpisuje się w koncepcję naszego nowego wozu. ODIN jest również rozwiązaniem wymiernie tańszym względem planowanego przez nas wcześniej wykorzystania interfejsów Dante/4W do połączenia interkomu z wykorzystywanym na wozie cyfrowym mikserem audio Yamaha QL5.”

Wraz z matrycą dostarczone zostały pulpity interkomowe RTS serii 3000 (desktop) oraz dystrybutor sygnałów 4W – MDA 100 – używany jako interfejs łączności do kamer.

Pulpity DKP-3016 zostały umieszczone na stanowiskach realizatorów dźwięku i obrazu, a pozostałe są przeznaczone do obsługi planu.

Nowy wóz obsługuje już realizację TV wydarzeń sportowych, m.in. mecze żużlowe i gonitwy koni. Dostarczona matryca ODIN16 została skonfigurowana i aktualnie wykorzystuje 12 portów Omneo (pulpity, relacje IFB, AUX, DIRECT OUT, BTR-800), 3 porty 4W (zlecenia do kamer, EXT) oraz 1 port 2W (party-line RTS TW). Zmiana konfiguracji matrycy ODIN jest łatwa, a interfejs użytkownika bardzo przyjazny.

O dużym zainteresowaniu nowym wozem AZAF świadczą liczne odwiedziny delegacji z firm współpracujących w celach dokumentacyjnych oraz zapoznania się z zastosowanymi przez AZAF rozwiązaniami pod kątem wykorzystania wozu do pracy na ich potrzeby.

Gratulujemy firmie AZAF wyboru i zakupu matrycy ODIN oraz samych pozytywnych wrażeń podczas jej użytkowania, a Państwa zapraszamy do współpracy z Pawlaki Pro Audio!

Leave a Comment