Broadcast Innovation Day

W dniu 19 marca 2018 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się event pn. Broadcast Innovation Day.

Na wydarzenie zaprosił niemiecki integrator – firma Broadcast Solutions. Tematem przewodnim była prezentacja rozwiązań i technologii stosowanych na projektowanych przez wystawcę wozach transmisyjnych. Prezentacja była wyraźnie zdominowana przez wątek transmisji mediów i danych poprzez sieć IP.

Jednym z ciekawszych momentów była dyskusja panelowa z udziałem partnerów wystawcy oraz przedstawicieli Telewizji Polsat i Ekstraklasy Live Park – na temat przyszłości transmisji danych, ze szczególnym uwzględnieniem Video Over IP. Przedstawiciele polskiego rynku produkcji telewizyjnej jasno dali do zrozumienia, jak daleko wymagającymi są polscy klienci, i jak istotne dla podejmowanych przez nich decyzji jest ustanowienie nowego standardu dla przesyłu obrazu.

Dla nas wydarzenie BID było okazją do wymiany spostrzeżeń oraz nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Niemiecki potentat wyraźnie interesuje się polskim rynkiem produkcji TV, co zapewne będzie miało wpływ na politykę prowadzoną przez nas – lokalnych partnerów, dystrybutorów i integratorów systemów branży broadcastowej.

Leave a Comment